Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Yeni Başlayanlar İçin Fitness Hareketleri Erkek | Bayan

0

Günümüzde bir çok bayan ve erkek dış görünüşüne oldukça özen göstermektedir. Bu sebepten ötürü bir çok bayan ve erkek güzel görünmek ve sağlıklı kalmak için fitness yapmaktadır. Fakat bir çok kişi yapmış fitness yaparken yapmış olduğu yanlışlar nedeniyle bir türlü istedikleri görünüme kavuşamamaktadırlar. Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda fitness (vücut geliştirme) ye yeni başlayan bir kişinin başlangıç aşamasında hangi hareketler yapması gerektiğini ve nasıl programlar yapmalı bunlardan bahsedeceğiz. İşte, yeni başlayanlar için fitness hareketleri!

Yeni Başlayanlar İçin Fitness Hareketleri (Programı Erkek)

Fitness Programı (Bayanlar için)

Fitness’a Giderken Çantanızda Bulunması Gerekenler

Spor Çantası: İlk öncelikle en genelden başlayalım. Fitness’a giderken malzemeleri yanınızda taşımanıza yardımcı olacak olan bir çantaya ihtiyacınız var. Eşyalarınızın yoğunluğuna göre iç hacme sahip, işinizi görecek bir spor çantası almanız işinize yaracaktır.

Spor uygun giysiler: Spora gidiyorsunuz bu yüzden buna göre giyinmek oldukça önemlidir. Bir spor taytınız şortunuz veya spora uygun bir elbiseniz mutlaka olmalı. 

Spor Ayakkabı: Spor salonunda dışarıda kullandığınız ayakkabıları kullanmayınız. Bu sebepten spor salonuna özel bir spor ayakkabısı çantanızda bulunsun. 

Spor Çorabı: Tüm gün boyunca gezdiğiniz çoraplarla spor yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle bu düşünceden vazgeçin. Gün boyunca yakta bulunan bakteriler, ayaklar terlediği zaman bir canavara dönüşebilir. Koku problemi, çatlak ve mantar gibi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmamak için yedek spor çorabı bulundurunuz.

Saç tokası ve saç bandı: Eğer saçlarınız uzunsa mutlaka yanınızda saç tokası veya bandı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde terlediğiniz zaman saçlarınız gözlerinize girebilir ve sizi rahatsız edebilir. Ayrıca fitness yaptıktan sonra banyoya gireceğiniz için şu malzemeleri de yanınızda bulundurmalısınız;

  • Su matarası
  • Terlik
  • Havlu
  • Şampuan
  • Deodorant

Umarız yeni başlayanlar için fitness hareketleri! başlıklı yazımız faydalı olmuştur. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.