Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Şekersiz Bir Diyet için 5 Alternatif

0

Gün içerisinde çok fazla şeker tüketimi insan sağlığını etkileyebilen pek çok duruma sokabilir. İnsan sağlığına zararlı olan şeker tüketimi zaman geçtikçe istemediğiniz hastalıklara ve geri dönülmez tedavi yöntemlerine bağlı kalabilirsiniz. Küçücük görünümlü olsa dahil insan sağlığını ciddi oranda tehlikeye sokabilen şeker tüketimini bıraktığınız taktirde göreceksiniz ki hem kilo anlamında zayıflamaya hem de gerçekten sağlıklı bir vücuda kavuşabileceksiniz. Şeker tüketimini sigara gibi düşünürsek, ilk başlarda tamamen tabi ki bırakamazsınız fakat bırakma evresinde kendinize yeni yiyebileceğiniz sizler için sağlıklı olan gıdalar bulmanızı öneririz. Bulduğunuz gıdaları şeker niyetine yemiş olduğunuz zaman zaman geçtikçe şeker tüketimini bırakacağınızı görebileceksiniz. Şeker tüketimini yavaşlatmanız için ise sağlıklı bir diyet programı ile birlikte sizlere şekersiz tatlılar önererek de tatlı ihtiyacınızı böylelikle sağlayabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre şeker yemenin bazı hastalıklara yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Şeker tüketen bireylerde en sık şekilde görülen rahatsızlık ise diş dolguları, kalp problemleri, tehlikeli bağışıklık gibi sistemler ile karşı karşıya kalabilir sistem rahatsızlıkları obezitedir. Şeker bunun ile birlikte kanser olma riskinizi ve dopamin artışınıda neden olan bir gıdadır. Hiçbir zaman unutmayın ki vücudunuz şekere ihtiyacı yoktur, glikoza ihtiyacı vardır.

Şeker Otu

Şeker otu günümüzde adını çok sayıda duymuş olduğumuz doğal bir tatlandırıcıdır. Bu bitki türü yapraklarında bulunan tatlandırıcı sayesinde şeker yerine geçebilmektedir. Çay ve tatlılarda şeker kullanmak yerine şeker otunu kullanabilirsiniz.

Bal

Bal çevrenizdeki en eski doğal tatlılardan bir tanesidir. Geçmişten günümüze kadar gelen bal halen belli bir kitlenin en sevdiği gıdalardandır. Şeker yerine kullanabilecek en iyi alternatif denilebilir ki bal her yaştan insana avantajı olabilecek bir gıdadır.

Sabır Otu (Agave Şurubu)

Halk arasında sabır otu veya agave şurubu olarak da bilinen bu şurup aloe vera ailesinin bir parçasıdır. Kalın ve yapışkan bir sıvada olan bu şurup kalın yapraklardan üretilir. Oldukça yaygın bir şekilde tavsiye edilen bir üründür.

Amazake

Bu tatlandırıcı aslen Japonya üzerinden gelmektedir. Amazake, Asya mutfağında yaygın olarak kullanılan fermantasyon sürecinde ortaya çıkan prinçten yapılan bir üründür. Aynı zamanda vücudumuz için önemli besinler ve yararlar sağlar.

Panela

Panela, şeker kamışının buharlaştırarak meyve suyu oluşumundan meydana gelmektedir. Panela yapımı içerisinde rafine veya kimyasal ürünler kullanılmadığından şeker yerine geçen yaygın olan ürünlerden bir tanesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.