Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Meme Kanserinin 5 Önemli Belirtisi

0

Günümüzde meme kanseri bir çok kadının korkulu rüyası. Fakat bir çok kadın kitle çıkacağından korkması nedeniyle kendini elle muayene etmekten ve mamografiden kaçmaya çalışmakta. Fakat günümüzde gelişmiş ülkelerde her 8 kadının birinde meydana gelen meme kanserinde erken tanı konulması hayat kurtarmakta. İşte, sizler için hazırlamış olduğumuz meme kanserinin 5 önemli belirtisi!

Meme Kanserinin Önemli Belirtileri

1- Memede ve koltuk altında bir kitle

Meme kanserine yakalanan kişiler en çok memede veya koltuk altında ele gelen kitle şikayeti ile doktorlara gelmekte. Bu kişiler ağrısız, el altında kanayan veya kenarları düzensiz bir özellik sergilemekte. Bazı durumlarda ise dokunmaya hassas ve gögüs duvarına bitişik olan sert bir yapı hissedilebiliyor. Göğüslerinize dokunduğunuz zaman üste bahsetmiş olduğumuz gibi durumlar söz konusu ise kesinlikle zaman kaybetmeden uzman bir doktora gözükmeniz gerekiyor.

2- Meme başından akıntı gelmesi

Bazı hormonal değişiklikler sebebi nedeniyle meme ucunda süte oldukça benzeyen bir akıntı meydana gelebiliyor. Fakat gelen bu akıntı kahverengi tonlarında veya kırmızı ise meme tümöründen kaynaklanıyordur. Böyle bir durum sonucunda kesinlikle doktora gitmeniz gerekiyor.

3- Memede şekil değişikliği

Meme kanserinin 5 önemli belirtisi arasında memede meydana gelen şekil değişikliği de yer almaktadır. İki memenin simetrisinin bozulduğu veya herhangi bir şekil değişikliği olduğunda bir doktora başvurmak hayati önem taşıyor. 

4- Meme başında içe doğru çekilme

Memenin içe doğru çekilmesi veya çökmesi de meme kanseri belirtileri arasında yer alıyor. 

5- Meme ucunda yara, soyulma ve pullanma

Meme ucunda kırmızı veya pembe renkte yara, soyulma ve pullanma gibi durumlarda meme kanserinin belirtilerinden olabiliyor. Bu tarz durumlarda doktora başvurmanızı tekrardan tavsiye ederiz. Umarız meme kanserinin 5 önemli belirtisi! başlıklı yazımız sizler için faydalı olabilmiştir. E-beslenme ekibi olarak sağlıklı bir yaşam dileriz…

meme kanseri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.