Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Kahvaltıda Yememeniz Gereken 5 Besin

0

Günümüzde bir çok insan her ne kadar kahvaltı yapmamanın kalori yakmak için oldukça etkili bir yöntem olduğunu iddia etse de, fakat bunun doğru olmadığını bir çoğumuz bilmekteyiz. Fakat kahvaltı yapmamanın
vücut ağırlığı üzerinde etkileri istediğinizin tam tersi olabilir. Asıl sorun, bir çok insan kahvaltı atlamaya çalışsa da, bazılarımızın kahvaltıda tercih ettiği yiyeceklerin sağlıklı olmakla alakası olmamasıdır. Sizler için bu yazımızda kahvaltıda yememeniz gereken 5 besin hakkında bilgi vereceğiz.

1. Endüstriyel Unlu Mamuller

Endüstriyel unlu mamuller, mideye oldukça zarar verecek olan  karbonhidrat, doymuş yağ ve şeker gibi maddeleri içerisinde oldukça fazla bulundurur. Bu mamuller boş kalori dolu oldukları için kahvaltıda bulunmamalıdır. Eğer ki çok seviyorsanız bu mamulleri yerken miktarına dikkat ediniz. Bunun yerine ev yapımı unlu mamullere yönelebilirsiniz.

2. İşlenmiş etler

Kahvaltıda yememeniz gereken 5 besin dediğimiz zaman akla ilk gelen ürünlerden birisi ise işlenmiş etlerdir. Diyet programları içerisinde olduğu iddia edilenlerde olmak üzere, işlenmiş etlerin hepsi sağlığınız için birer tehdit unsurudur. İşlenmiş etleri hiç bir şekilde beslenme programlarınızda barındırmamak gerekir. Sağlığınıza önem veriyorsanız işlenmiş et tüketmemeye özen gösteriniz.

3. Şekerli mısır gevrekleri

Yemek endüstrisi, mısır gevreğinin en iyi kahvaltı şekli olduğunu iddia ederek uzun zamandan beridir iyi bir satış yapmaktadır. Lakin durum böyle değildir. Mısır gevrekleri içerisinde ne kadar bazıları sağlıklı olsa da bir çoğu içerisinde şeker bulundurmaktadır. Bu sebepten ötürü sağlığa da hiç bir faydası bulunmamakta hatta zararı bulunmaktadır. Mısır gevreği alırken yulaflı veya tam tahıllı olanları tercih etmelisiniz.

4. Konsantre meyve suları

Kahvaltıda yememeniz gereken 5 besin dediğimiz zaman akla gelen bir diğer ürün ise konsantre meyve suları. Yapılan reklamlara inanmayalım. Konsantre meyve suları, doğrudan meyvenin kendisinden elde edilmiş olan meyve suyunun yerine geçmesi imkansızdır. 

5- Reçel ya da jöle

Kahvaltıda az miktarda ev reçeli tüketmek herhangi bir sorun teşkil etmez. Asıl sorun insanların çok fazla tüketmesi ve market reyonlarında satılan reçelleri tercih etmesi. Markettekiler her ne kadar meyveden yapılmış olsa bile içerisinde bir çok farklı madde barındırmaktadır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.