Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Hormon Sıfırlama Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

0

Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde dengeye girmesi ve gerçek olarak vücudunuzun ideal kilosuna ulaşabilmeniz oldukça önemlidir. Bu süre zarfında katı denilecek cinsten olan diyet aşamalarını ve bu aşamalar ile birlikte birçok zorlu süreçten geçtiğinizi çok iyi bilmekteyiz. Bu yüzden sizler için farklı sonuçlar doğurabilecek ve sizlerin vücudunda daha hızlı sonuç verecek hormon diyetini araştırmalarımız dahilinde açıklayacağız. Hormon diyeti olarak adlandırılan bu diyeti diğer diyetlerden ayıran bir özellik var ise o da diğer diyetler gibi çabuk bir şekilde pes etmemenizi ve 21 gün boyunca uygulayacağınız bu diyetin sonuna kadar sıkılmadan ulaşarak belirli bir zaman aralığında sağlığınıza en kısa sürede kavuşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Hormon sıfırlayıp metabolizmanızı normal bir döngü içerisinde kullanabilme amacıyla başlanılan bu diyet hormon diyeti olarak uygulanmaktadır. Bu diyet sadece Türkiye çapında değil de aynı zamanda birçok üniversitelerin bünyelerinde yer alan akademisyenlerinde demiş oldukları gibi sadece 21 günde metabolizmamızı orijinal haline döndürebileceğinizden ideal kiloya kavuşabilme ihtimalinin olduğu söylenmektedir. Kilo kayıplarında ve kilo alımlarında ilk olarak önemsenen ve önemli olarak bilinen durumun hormonlardan ibaret olduğu bilinmektedir.

Hormonun Kilo ile Bağlantısı

Hormonlarımızın göstermiş olduğu hareketlilik ve üzerinde sağlamış olduğu etkiyle birlikte hormon ve kilo arasında sağlanan etki de oldukça etkili olmaktadır. Yani almış olduğunuz kilolarınızın tamamı sizlerin vücudunuzda bulunan hormonlar tarafından yürütüldüğünü söyleyebilmekteyim. Vücut yüzeyinizde bulunan yağlar, sürekli olarak yemek isteğimiz, bir yiyeceğe olan bağımlılığımız bunlar ile birlikte kilo almamız için gerekli olan sebep hormonlarımız tarafından yönetilmektedir. Hormonların kilo alma ile bağlantı seviyesinin üst düzey olduğu için bizim kilo vermemizi etkileyecek ilk hamlenin öncelikli olarak hormon dengeleme ile ilgili olması gerekmektedir.

Hormon Diyeti

Hormon ile ilişkilendirmiş olduğunuz kilonuzu öncelikli olarak hormon diyeti sayesinde kontrol altına almanız gerekmektedir. 21 gün boyunca sürecek olan bu diyetin dışına kesinlikle çıkılmaması gerektiğinden sizlerin de bu konu üzerinde dikkatli olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Diyet listenizin 1., 2., 3. Günlerinde Et ve alkol tüketiminizi keserek östrojen hormonunuzun sıfırlanmasını sağlıyorsunuz. 3 günden itibaren şekeri tamamen keserek insülin değerinizi dengeliyorsunuz. 6 gün ile birlikte meyve yemenizi keserek tokluk hissi yaratan ve yağ yakımınızın artmasını sağlayan leptin hormonunuzun seviyesini düzenliyoruz. 9 ile 12 gün arası kahve tüketiminizi bırakıp kortizol hormonunun dengelenmesini sağlıyoruz. 12 ile 15. Gün arası tahıl tüketimini bırakıyoruz. 15-18 arası süt ve süt ürünlerini kesip büyüme hormonunu dengeliyoruz. 18-21. Gün arası ise testosteron hormonlarımızın normal seviyeye düşmesi için toksinlerden uzak duruyoruz. Bu diyet ile yaklaşık olarak 7 kilo verebilmeniz mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.