Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Hızlı Kilo Vermek İçin 5 İpucu

0

Hızlı kilo vermek birden fazla faktöre bağlı olan bir şeydir. Bu konuda beslenme ne kadar önem arz etse bile sonuçları etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Bir çok kişi kısa sürede kilo vermek için, birbirinden farklı ve hiç bilmedikleri diyet türlerini deniyor. Bunlar her ne kadar hızlı kilo vermemize yardımcı olsa bile, ileri de bir çok sağlık problemini de kendi ile getiriyor. Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız için hızlı kilo vermek için 5 ipucu hakkında bilgi vereceğiz.

Hızlı Kilo Vermek İçin 5 Madde!

1. Sağlıklı bir kahvaltı yapın

Kahvaltı günün ana yemeklerinden birisidir. Bu sebepten ötürü oldukça önem arz eden bir öğündür. Bir zamanlar insanlar kahvaltının önemsiz olduğunu düşünse de, aslında durum öyle değildir. Sağlıklı bir kahvaltının kilo vermenize yardımcı olur ve sağlığınıza bir çok faydası bulunur. Kahvaltıda zararlı besinlerden uzak durarak sağlıklı bir biçimde beslenmeye özen gösterin. 

  • Her gün düzenli bir şekilde kahvaltı yapmak, sindirim sisteminizi canlandırır ve gıda kaygısını en aza indirir.
  • Size kazandırmış olduğu enerji sayesinde metabolizmanızın hızının artmasına yardımcı olur. Bu sebeple yağ yakmanıza yardımcı olur.

2. Kilo vermek için öğün aralarında su için

Başarılı ve hızlı kilo vermek için su oldukça önemlidir. Sağlıklı ve hızlı kilo vermenin en güzel yollarından birisi ise öğün aralarında su içmektir.

  • Su, metabolik aktivitenizi etkileyen toksinleri dışarı atmanıza yardımcı olur. 
  • Şekerli ve gazlı içeceklerin tersine su, sizi daha uzun süre tok tutan ve canlılığınızı artıran bir besindir.

Tabi suyun faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Bir sonraki yazımızda da sizler için suyun vücudumuza ne gibi faydaları var? ondan bahsederiz.

3. Egzersiz yapın

Fiziksel egzersiz kilo vermek için diyetin en büyük ve en önemli parçalarından birisidir. Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak, vücudunuzun enerji harcamasını artırır ve fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olur.

4. Daha fazla taze meyve ve sebze tüketmeye çalışın

Taze meyve ve sebze  birden çok faydası vardır. Sadece düşük kalorili ve lezzetli bir besin olmasının yanı sıra kilo vermenize yardımcı olur. Her gün taze sebze ve meyve tüketmek sindirim sisteminizi uyarır ve kilo almaya olan yatkınlığınızı azaltır. 

5. Öğünlerinizi bölün

Kilo vermek için aç durmamalısınız. Bu tamamen yanlış bir davranıştır. Metabolizmanızı daha diri tutmak için öğünlerinizi bölünüz. Günde yaklaşık olarak 5-6 öğün halinde yemek yiyebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.