Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Ayak Detoksu Nedir? Evde Nasıl Uygulanır

0

Teknoloji dünyasının devlerinden biri olan Japonlar, vücutsal olarak temiz kalmayı sağlayan toksitlerin atılmasına yardımcı olan ayak detoksu adı vermiş oldukları teknolojik aleti insanlığa kazandırmış bulunmaktadırlar. Vücudun sistemsel olarak dengesini bozan ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan ve bu sayede hastalıkların vücuda girmesini önleyen ayak detoksu sizlerin yaşamlarınızda büyük bir yenilik sağlamaktadır. Bizlerde bugün sağlığımız açısından önemli olacak ayak detoksu hakkında araştırma yapıp yazımızda sizlerin de bilgilenmesi gereken konuları inceledik.

Ayak Detoksu Nedir?

İlerleyen yüksek teknolojinin yaşamımızı etkilediği gibi aynı şekilde sağlığımızı da etkilediğinden dolayı vücudumuzun zararlı ve atık maddelerden kurtulduğunuzu görebileceksiniz. Japonlar tarafından yapılan ayak detoksu adı verilen bu sistem için hastanın ayakları bir kaba konularak makine çalıştırılıyor ve birkaç dakika içerisinde ayakların içerisinde çıkmaya başlayan toksinler kap içerisinde ki tüm suyu renklendiriyor. Bu işlem sırasında hastanın ayakları da yıkanarak temiz kalması amaçlanıyor ve antibakteriyel olarak bilinen spreyle temizleniyor. Bu uygulama 2-20 seans üzerinden oluşturulmaktadır.

Ayak Detoksu Cihazı

Ayak detoksu cihazı içerisine hastanın ayakları yerleştirerek belli bir süre beklenerek işleme tabii tutulmaktadır. İon Detos Spa yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem ile birlikte ayaklarımıza bağlı olan diğer organlarımızın da ayaklarında sonlanan noktalara işlem yapılmaktadır. Hücre duvarlarının arasında saklanan bu zararlı ve atık maddeler ile ayaktan çekilerek ayaklarınız temizlenmektedir. Bu işlemi bir nevi elektroforez işlemi olarak tanımlayabilirsiniz. Gelişen teknolojinin insan yaşamına uyarlanmış hali olarak da bakabildiğimiz bu mucizevi alet ile birlikte işlemlerin vücuttaki zararlı maddelerden vücudu arındırarak kişinin gerçekten rahatlamasını sağlamaktadır. Tedavi sonucunda oluşan renk koyu ise vücuttan atılan toksinlerin gerçekten vücut dışına geçtiği anlaşılmış oluyor.

Ayaklardan Çıkan Renklerin Anlamları

  • Karaciğer toksin fazlalığı – Siyah renk
  • Beyaz parçacıklar – Enzim düzensizliği
  • Siyah ğarçacıklar – Diyabet ve alerji
  • Turuncu – Eklem rahatsızlıkları
  • Kırmızı – Kan pıhtılaşma problemleri
  • Yeşil – Böbrek rahatsızlıkları

Uzmanların değişiyle birlikte ayak detoksunu sağlıklı olmak isteyen herkes yılda 1 defa yaptırılmalıdır. Alkol, sigara ve sağlıksız ortamlarda çalışmaların toksin birikimi fazla olduğundan iş yükü ağır olan kişilerinde bu uygulamayı yaptırmaları bilimsel olarak önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.