Sağlıklı yaşamak için beslen!
Account Suspended

Account Suspended

Please contact your hosting provider to correct issues causing your website to be offline.

Ağlamanın Faydaları

0

Karşıdan pek hoş durmasa da ağlamanın vücut içerisinde de bilmediğimiz harika faydaları bulunmaktadır. Karşıdan kötü görünecek diye kendinizi ağlamamak için zor tutuyorsanız, ağlamamak için kendinizi sıkmayın bırakın göz yaşlarınız sel olsun. Ağlamak istiyorsanız ağlayın ki vücut içerisinde ki sağlık dengesini de iyi şekilde kontrol ederek gözyaşlarınızı en iyi şekilde akıp gitmesini sağlayabilirsiniz.

Ağlamanın vücut içerisinde de zihniniz açısından faydalarını biliyor musunuz? Günümüzde halen utanarak, kendimizi zor tuttuğumuz ağlama eylemi aslında vücudumuz için sağlıklı birer eylemlerden bir tanesi. Dışarıda arkadaşlarımızın yanındayken ağlamaktan çekiniyorsak tam tersi olarak da ev içerisinde yalnız kalmış olduğumuz da gözyaşlarımızı serbest bırakarak ağlamalıyız ve rahatlamalıyız.

Birçok kişi ağlamanın utanılacak bir şey olduğunu düşünerek cesaret edemezler fakat şunu iyi bilmelisiniz ki bariz bir şekilde orta da olan hiçbir şeyi saklayamazsınız. Her ağlamanın bir amacı olduğu gibi en başta doğarken bile ağlama yetisi ile doğarız. Bunun sebebi ağlamanın vücut içerisinde göstermiş olduğu olumlu reaksiyonlar.

1-) Ağlamak Ruh Halinizi İyileştirir

Başlık size biraz enteresan gelse de evet ağlamak vücut içerisinde pek çok olumlu faydalar sağlamaktadır. Hayatınız da ayrılık ya da sevdiğiniz bir kişinin ölümünü atlatıyorsanız, bol bol ağlayarak bu aşamayı yatıştırıcı bir şekilde geçebilirsiniz. Doğru bir şekilde ağlıyor olmak mutsuzluğunuzu da dışarıya vurmanın bir yolu olduğundan aynı zaman içerisinde sıkışıp kalmış olduğunuz duyguları açığa çıkarak farklı rahatlamalara sebebiyet verebilirsiniz. Bazı durumlarda göz yaşlarımıızı tuttuğumuzu görürüz ama bu durum bizlere zarar verdiğini unutmayınız.

2-) Stresi Azaltır

Ağlamak aslında mutsuzlukla ilgili değil de stresli bir şekilde davranış sergilediğimiz de ağlamanın bizlere iyi geri dönütleri olmaktadır. Bunaldığınızda, birisine öfkelendiğinizde çaresiz kaldığınız da ağlama istekleri uyandırılmaktadır. Harcamış olduğunuz çabalar boşa çıkarak dahi olsa diğer insanlar harcamış olduğunuz enerjiyi görmeyerek daha fazlasını ister ya da daha baskı uygulamaya çalışmaktadır.

3-) Ağlamak Sizleri Rahatlatır

Ağlamak olaylara daha temiz bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlamaktadır. Aynı zaman içerisinde sizleri rahatlatarak takıntılı düşünceleri olan ve bu düşünceleri akıllaradan çıkaramayan kişilerin girmiş olduğu sıkıntıları vücutlarından atmaya yardımcı olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.